Pavčík Tomáš

Vystudoval teorii divadla a umění na filosofické fakultě MU v Brně a studium úspěšně ukončil v roce 2004. V té době již aktivně pracuje ve Studiu Dům Evy Tálské jako herec a hraje též v některých inscenacích Divadla Husa na provázku (Král Lear, Vlci, Cirkus aneb Se mnou smrt a kůň). Ve Studiu Dům se také setkává s dramatikem, mimem a režisérem Hubertem Krejčím – jedním z hlavních programátorů a propagátorů asijského divadla v ČR – a to při práci na inscenaci Arlekino vévodou bretaňským (1998).

Později začíná realizovat vlastní divadelní představení a projekty – zpočátku ve Studiu Dům (v roce 2000 inscenaci Panenky, roku 2001 hru inspirovanou indickým divadlem autorů H. Krejčího a P. Humla Princ Bhadra a princezna Vasantaséna, v roce 2005 Živý orloj, 2006 Obrazy svatých a Vánoční hru o sv. Jiří, 2007 Krvák). Později se věnuje nezávislé režii a projektům i jinde (2003 v Divadle Husa na provázku – Výlet se všemi důsledky; 2004 na Divadelní katedře FFMU – Fraška o kádi; 2007 pro Biskupství brněnské – Kalendář svatých; 2007 na Divadelní fakultě FFUP Olomouc –  Dva věrní notáři).

Je dlouholetým spolupracovníkem brněnského alternativního Divadla Líšeň.

Jako pedagog působí od roku 2006 na Gymnáziu P. Křížkovského s uměleckou profilací v Brně.

Členem Malého divadla kjógenu je od roku 2002, v rámci tzv. „další programové linie MDK“ zde realizuje vlastní inscenační projekty.