Dostálek Igor

Vztah ke stylizovanému jevištnímu projevu se u něj formoval v souboru „Dramatický klub Třebíč“ pod vedením Jaroslava Dejla. Divadelní fakultu brněnské JAMU (1990-95) studoval v ateliéru doc. Josefa Karlíka a prof. Niky Brettschneiderové, kde se setkal se svým učitelem Hubertem Krejčím – nevyčerpatelným zdrojem inspirace v oblasti antiiluzivního divadla. Poté se věnoval vznikajícímu projektu soukromého křesťanského Radia Proglas (moderátor, interpret, režisér). Od roku 2002 vyučuje na DIFA JAMU základní pohybovou průpravu na jevišti a od r. 2005 asistuje v ateliéru činoherního herectví prof. Brettschneiderové při výuce hlavního oboru.

            Jako choreograf či pohybový konzultant participoval na několika inscenacích, nejčastěji s režisérem J. A. Pitínským (Slovácké divadlo Uherské hradiště, Národní divadlo Praha).

            S Českou televizí spolupracoval na natáčení magazínu „Styl“, na brněnském vydání pořadu o jevištních aktualitách „Divadlo žije“ a pořadech „Tančící skály“, „Žijeme s vírou“, „Před půlnocí“ a dalších. V Českém rozhlase se jako jeden z interpretů účastní dlouhodobého projektu „Toulky českou minulostí“.

Současně je členem Rapsodického divadla a souboru věnujícímu se barokní hudbě Musica poetica.